iPhone Ekran Camı Nasıl Korunur?

Ekran camı koruyucu ürünler, iphone cam ekranınızı çizilmelere ve darbelere karşı koruyabilecek ekstra bir koruma katmanıdır. Yeni bir iPhone telefona, örneğin iphone 7, iphone 6, iPhone X veya iPhone 11 serilerinden birine sahipseniz telefonunuzun ekranını korumayı daha çok isteyebilirsiniz.

Hatrı sayılır maliyetlerle iPhone marka telefon ediniyoruz ve telefonumuzu daha uzun süre kullanabilmek için korumak isteriz. Çeşitli nedenlerle zarar gören ön ekran camlarına ek olarak iphone bazı modellerinin arka cepheleri de camdan üretildi. Telefonunuzu koyduğunuz yüzeye dikkat etmediğinizde küçük bir su damlası veya sert bir cisim arka camınıza zarar verebilir. Ön ekranı koruyan cam veya saydam filmlere ek olarak zevkinize uygun koruyucu bir iphone kılıfı kullanmak telefonunuzun aldığı darbelerden zarar görme ihtimalini azaltabilir.

Ekranın üzerine yapıştırılan ekstra plastik veya cam tabakası kullanılabilirliği engellemez, ancak az da olsa, kullandığınız ürünün kalitesine bağlı olarak bir netlik veya dokunma hassasiyeti kaybı yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, bir cam veya plastik film koruyucu ekranınızın çatlamasını önleyebilir ama garantisi yoktur. Telefonuzun darbeyi nasıl aldığı ve çarpma sonucu ortaya çıkan hasar için çok fazla olasılık vardır.

iDoctor iPhone Tamiri Servisi Bursa,

iPhone, çoğu akıllı telefon gibi bir cam ekrana sahiptir. Ekranı korumak için kullanacağınız, camın üstüne yerleştirilen koruyucu ürün orjinal cam ile karşılaştırılabilecek kadar iyi olmalıdır. Plastik filmin yapısı ekranı daha kötü gösterebilir ve renkler biraz kötüleşebilir. Aynı zamanda telefon ekranına dokunuduğunuzda farklı bir hissi olabilir. Diğer yandan, telefonunuzu düşürürseniz plastik malzeme camdan daha az kırılgan ve esnek olduğundan alttaki cama mukavement sağlayarak darbelerde orjinal ekran camın kırılma ihtimalini azaltabilir.

Cam koruyucuları daha maliyetlidir, ancak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlarlar. Cam koruyucuların ekran camıyla benzer kalitede olmasını bekleyebilirsiniz. Cam ekran koruyucuları plastik koruyuculara göre daha maliyetlidir.

Ekran cam koruma ürünleri çizilmeye karşı mükemmel koruma sağlar ancak darbelerde telefonun başına ne geleceği belli olmaz, garanti edilemez. Koruyucular genellikle en az bir milimetre kalınlıkta olduğundan, herhangi bir çizik orjinal ekrana ulaşamaz ancak çizik koruyucu katmanda görünmeye devam eder.

iDoctor Servislerinde iPhone modelinize uygun ekran koruma ürünleri bulabilirsiz. Ekran camı koruyucu filmleri herhangi bir çarpmada telefonunuzu korumakta başarısız olduysa da dert etmeyin. Telefonunuzu orjinal görünüm ve performansına kavuşturma konusunda uzmanız. İdoctor’da iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8 ve tüm diğer iPhone modellerinin ekran LCD veya ekran cam değişimlerini garantili ve uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.


Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek