Kasa Değişimi: iPhone ve iPad cihazlarımızda yaşanan ağır hasarlardan sonra kasalarda yaşanan yamulma, kırılma vb.durumlar nedeniyle işçilik ile düzeltilemeyen kasaların muhakkak değiştirilmesi gerekmektedir. Öncelikle hasar sonrası anakartın kontrollerinin sağlanması; anakartın hasarsız olması durumunda da, kasa değişikliği yaparak cihazı kullanıma hazır hale getirebilmekteyiz.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor
iphone kasa değişimi

KiPhone kasa değişimlerinde kullanılacak kasanın orijinalliği çok önemlidir. Yan sanayii kasalar fiyat olarak oldukça uygundur fakat özellikle şebekesel sorunların da başlangıcı sayılır. Kasa aynı zamanda anten görevi gördüğü için yan sanayi kasalar sinyal seviyesini oldukça azaltmaktadır.

Ayrıca işçiliği zor olan kasa değişimlerinde genel olarak dolu kasalar tercih edilmekte ve bu kasa üzerindeki parçalarda yan sanayi olunca; sarj soketinden, mikrofonuna kadar hepsi yan sanayii olunca cihazın performansı oldukça düşmektedir. Ayrıca kamera camından arkadaki Apple logosuna kadar kalitesizlik nedeniyle kısa süre içerisinde kullanılmaz hale getirmektedir.

Özellikle iPhone 6 kasa değişimleri çok fazla yapılmaktadır. Kasalar çok hafif bir alaşıma sahip olduğu için çabuk deforme olabilmektedir. Bir diğer taraftanda iphone 7 kasa değişimleri kasaların aşırı sert olması nedeniyle çabuk kırılmakta, bu nedenle kasa değişimi kaçınılmaz olmaktadır. Biz iDoctor firması olarak asla ve asla yan sanayii kasa kullanmamaktayız.

iphone kasa değişimi

Kullandığımız kasaların tamamı orijinal olup kasalar genelde dolu olarak (yani anakart, kamera ve ekran hariç dolu olarak) temin edilmektedir. Kasa değişimlerinde kullanılmayan malzemeleri temin süremiz 2 gün olup müşterinin cihazının model ve rengine göre özel sipariş verilmektedir. Bu nedenle mutlaka gelmeden önce bilgi vererek parça temini için önceden sipariş vermek gerekmektedir.

Tüm işlemlerde olduğu üzere kasa değişimleri de garantili olup orijinal parça kullanılması nedeniyle nerdeyse sorunsuz yapılan işlemlerdendir. İşlem süresi yaklaşık olarak yarım saat olarak sürmektedir. Sadece anakart taşındığı için diğer parçalar riske edilmemektedir.

En Yakın iDoctor