Cihaz kurulumu paketten yeni çıkan cihazlarda veya geri yükleme dediğimiz cihazın formatlanması sonrası cihazın yeniden kullanılabilir hale gelmesi için bir takım ayarlar topluluğundan oluşan bir süreçtir. Özellikle yeni cihazlarda iCloud hesabının oluşturulması ve bilgilerin muhafaza edilmesi en önemli kurulum aşamasıdır.

Ayrıca parmak izi, parola vb. ayarlar sayesinde cihazımızı kişiselleştirerek kullanımına başlayabilmekteyiz. Deneyimi olmayan kişlerin profesyonel destek alması oldukça önemlidir. Bu kurulum asla yetkisiz kişilerin müşteriler için ortak kullanım amaçlı oluşturulan hesaplarla yapılmamalıdır. Servisimizde kurulum hizmetleri sağlanarak kullanıma dair tüm detaylı bilgiler müşterilerimize aktarılmaktadır.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor
iphone kurulumu ve geri yükleme hizmeti

Yeni iPhone’unuzun önceki ayarlarıyla ve verilerle geri yüklenmesini sağlamak için iCloud Yedekleme kullanılmaktadır. Yedeğinizde barındırdığınız veri miktarı kurulum süresini belirler.

Yeni iPhone Kurulumu

Yeni iPhone telefonuzun kurulumu telefonunuzun özelliklerine göre nispeten farklı birkaç adımda gerçekleşir. Telefonunuzun kurulumunda birçok kişiselleştirme seçeneği vardır. Bu nedenle Apple’ın sunduğu kurulum seçeneklerinin iyi anlaşılması önemlidir.

Seçeneklerinizi anlama

Sıfır kurulum, bir Apple telefondan geri yükleme ya da Apple olmayan bir telefondan geri yükleme olmak üzere yeni iPhone’unuzun kurulumunda üç ana seçeneğiniz vardır.Bu seçenekler ne anlama gelir?

Yeni kurulum – sıfır kurulum – Her şeyi, yani her ayarı sıfırdan başlatmak anlamına gelir. Bu seçenek, daha önce hiç akıllı telefon veya çevrimiçi hizmet kullanmayan ya da iPhone’nunda eski verilerinin bulunmasını istemeyen kişiler içindir.

Önceki bir iPhone, iPad veya iPod touch yedeklemesinden geri yükleme – Bu seçenek çevrimiçi olarak iCloud ile veya iTunes ile USB üzerinden yapılabilir. Daha önce bir iOS cihazına sahip olan ve verilerini yenisine aktarmak isteyenler içindir.

Android, BlackBerry veya Windows Phone’dan içe aktarma – Apple’ın Android’i daha kolay hale getirmek için tasarlanmış Google Play’de bir uygulaması vardır. Bu uyguluma, Apple dışındaki bir marka ve işletim sisteminden iPhone veya iPad’e geçiş yapanlar içindir.

iDoctor, yeni iPhone telefonunuz için kurulumu ya da eski telefonunuzun geri yüklenmesi için destek vermektedir. iPhone’unuz için kurulumu, Apple Watch ile eşleştirilmesi veye geri yüklemeye ihtiycınız varsa iDoctor şubelerinden birine uğrayarak kurulumunuzun hemen gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

En Yakın iDoctor