Apple iPhone cihazlarındaki donanım arızalarının arasında anakart tamiri en kritik onarım işlemlerinden biridir. Mikro seviyede lehimleme bilgisine sahip profesyoneller tarafından yapılması gereken anakart tamiri yanlış ellerde cihazın tamamen devre dışı kalmasına neden olabilir.

Apple iPhone Cihazınız iDoctor Apple Servis ile Emin Ellerde

Özellikle sıvı temaslarından sonra gerekli müdahaleler doğru şekilde yapılmazsa cihaz içi oksitlenme zamanla artarak bir anda fonksiyonların çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cihazlarınızı servis noktalarına bırakmadan önce cihazınıza yapılacak işlemleri,garanti sürelerini ve yapılacak müdahaleyi net bir şekilde öğrenerek gerçekten size güven veriyorsa firma, ondan sonra onaylamanız gerekmektedir.

Ayrıca anakart değişimleri içinde arayış işine girildiğinden; bu durumlarda dolandırılma ihtimalini gözönünde bulundurarak, icloud sorunu olmayan, gerçekten çalışan montajı firma tarafından yapılmış anakartlara ulaşım sağlamak gerekmektedir. Özellikle ucuz diye hiçbir ürünü satın almamaya çalışmalısınız. Bir iPhone cihazının en kıymetli parçası olan anakart bilinçli hiçbir satıcı tarafından ucuza satılmamaktadır.

iPhone anakart tamiri için Bursa iphone servis olarak gerekli her türlü sorunuzu web sitemiz, telefon veya whatsapp üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.Destek için bize başvurabilirsiniz.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor

iDoctor Apple Servis Tarafından Onarılan iPhone Anakart Tamiri ve Sorunları

Hangi iPhone anakart sorunlarını çözüyoruz?

  • Baseband (şebeke) entegre onarımı
  • Nand (hafıza) entegre onarımı
  • Sarj entegresi onarımı
  • Ana İşlemci sorunları
  • Sıvı teması temizliği
  • Dokunmatik entegresi onarımı
  • Işık Entegresi onarımı
  • Kamera entegresi onarımı
  • Wi-fi entegresi onarımı
  • Audio (ses) entegresi onarımı

Bursa iPhone Servis Olarak Bize Sık Sorulanlar

iPhone anakart tamir edilebilir mi?

Evet, iPhone anakart tamir edilebilir ve tamiratın uygun bir biçimde yapılması önemlidir. Anakart değişimi risklidir, anakartın kullanılmış olması nedeniyle telefonun eski sahipliği ile bağlantılı sorunlar oluşabilir. Piyasada nadiren kabul edilebilir düzeyde anakart tamiri yapabilecek iPhone uzman teknisyeni bulunur. Suistimallere karşı dikkatli olunmalıdır.

iPhone 6 anakartı tamir edilebilir mi?

Evet, iPhone 6 anakartı tamir edilebilir. Tamirat, daha yeni iphone modellerine kıyasla nispeten kolaydır.

iPhone anakartının zarar görmesine neden olan nedir?

iPhone anakartları, telefonun düşürülmesi veya çarpma sonucu aldığı darbeler, sıvı teması ve yan sanayii sarj aletleri (kablo-powerbank ve araç çakmak sarjı) kullanımına bağlı olarak arızalanmaktadır.

iPhone anakartı değiştirmek iCloud'u kaldıracak mı?

iPhone anakartı değiştirmek iCloud sorununu eğer kendi içerisinde bağlı bir iCloud hesabı yoksa giderecektir. Ama daha öncede belirtildiği üzere anakart değişimlerinde tercih edeceğiniz teknik servisin profesyonelliğinden emin olmalısınız.

iPhone 6 anakartı diğer iPhone 6 modellerinde çalışır mı?

Her modelin anakartı kendine özgüdür, hiçbir durumda başka bir modelle benzerlik göstermez; Ek olarak bu farklılık, anakart doanımının diğer bileşenleri için de geçerlidir. Örneğin, iPhone 6s cihazın arka kamerası, iPhone 6 modeline takılamaz.

iPhone anakart arızası belirtileri nelerdir?

Her anakart arızasının farklı belirtileri olacaktır. Örneğin darbe alan bir iPhone 6s cihazın ekranı açılmıyor, sürekli elma logosunda tekrara düşüyo ise Nand (hafıza çipi) arızalı olabilir. Diğer taraftan ses sorunu yaşayan bir iPhone 7’de arama esnasında hoparlör işaretine basılamıyorsa, ses gelip gitmiyorsa audio (ses entegresi) arızalı olabilir. Ayrıca, iTunes programı kullanılarak yapılacak restore (geri yükleme) işlemi esnasında bir hata kodu alıyorsanız anakartınızda sorun olabilir anlamına gelebilir. Her iphone modelinin kendine özgü farklı semptomları, teşhis ve onarım teknikleri vardır.

iPhone anakart değişimi maliyeti nadir?

Yetkili servislerin haricinde yapılan anakart değişimlerinde herkes için geçerli olacak bir maliyet belirlemek zordur. Servisin sunduğu onarım hizmeti üzerinden bir fiyat öngörülebilse de, ucuz olduğu için tercih edilen servisler nadiren kabul edilebilir düzeyde bir servis sağlamakta, genellikle cihazlara kalıcı zararlar verilmektedir. Tercih edeceğiniz iphone servisinin anakart değişimi konusundaki uzmanlığından emin olmak zorundasınız. 

iPhone anakart arızaları diğer donanımlara da zarar verebilir mi?

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi bazı donanımlar birbirlerini etkileyebilir. iPhone anarkartındaki bir arıza genellikle batarya, home tuşu gibi bileşenlerin düzgün çalışmasını engelleyebilir.