Apple iPhone ön veya arka kamera sorunlarınız için garantili onarım veya orijinal kamera donanımı yenileme servisi.

iPhone ön ve arka kamera değişimi için servisimizde kullanılan parçaların tamamına yakını orijinal olup, orijinal temin edilemeyen durumlarda yan sanayii de kullanılabilmektedir. Konu hakkında müşterilerimiz net olarak bilgilendirilmekte olup onay almadan hiçbir işlem yapılmamaktadır.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor
iphone ön ve arka kamera değişimi

Cihazlarda gerçekleşen düşme ve sıvı temasları sonrası kameralarda kolay zarar görebilen parçalardır. Genelde kamera arızalarında ön ve arka kamera hatta fener uygulamasıda kullanılamaz hale gelmektedir. Bu nedenle bu arızalarda öncelikle kameraların sırayla değiştirilerek sorunun kameradan mı anakart entegresinden mi olduğunu belirlemek gerekmektedir. 

Son dönemde iPhone 7 Plus kamera değişimi, iPhone 6 Plus kamera değişimi ve iPhone 6s plus kamera değişimleri sık yaşanmaktadır. Arıza durumları genelde kamerada titreme ya da açılmama sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Genelde parça değişimiyle sonuçlanan kamera değişimlerinde arızanın tespiti çok önemlidir. Çalıştığına emin olunan parçalarla testler yapılmalı sonrasında diğer kamera ve fener mutlaka kontrol edilmelidir.