İPhone’unuz şarj almıyorsa veya bilgisayarınıza bağlanırken sorun yaşıyorsanız şarj portunun onarımına veya değişimine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. iDoctor, şarj soket değişim ve onarımında size garantili bir şekilde yardımcı olabilir.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor

iPhone’lar, özellikle yoğun kullanıldığında tüm elektronik aksamın bozulması ve şarj soketinizin deforme olması olasıdır. iDoctor’da bu sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. iPhone şarj portu onarımında uzmanız. Profesyonel bir onarım için en yakın iDoctor servisine uğramanız yeterli.

Tüm iPhone şarj bağlantı noktası onarımları ücretsiz bir teşhis ile başlar. Bu teşhis sayesinde iPhone’unuza tam olarak ne olduğunu bilir ve size en uygun fiyat teklifini sunabiliriz. Teşhislerimizde cihazınızın genel bir kontrolü de yapılır. 

Tamirlerimiz genellikle aynı gün içinde ve hatta çoğu 30 dakika içinde yapılabilir.  iDoctor sadece güvenilir ve hızlı değil aynı zamanda uygun fiyatlı bir iPhone Servisidir. iPhone şarj soketi onarımında size makul fiyatlarla hizmet edeceğimize emin olabilirsiniz. Aynı onarım için daha iyi bir fiyat bulursanız, eşleştirir ve değerlendiririz.

İşimize inanıyoruz ve gerçek garanti ile tüm onarımların arkasındayız. 

İPhone 7'deki şarj portu değiştirilebilir mi?

Evet, iPhone 7 sarj portu değiştirilebilir. Değişimin orijinal yedek donanım ile yapılması önemlidir. Yan sanayii, muadil parça kullanımları şebeke sorunlarına yol açmaktadır. iDoctor iphone servisi şarj portu değişimi için gerekli parçaları orjinal temin etmektdir.

Apple telefonlarda şarj portunu tamir edebilir mi?

Apple telefonlarda sıkça rastlanan şarj portu sorunu olan tıkanma problemi giderilebilmektedir. Ancak donanımda arıza var ise tamir değil değişim yapılmaktadır.

İPhone 7 Plus'ım neden şarj olmuyor?

iPhone 7 Plus cihazların sarj olmama nedenleri arasında en sık rastlanan problem  soket içindeki tıkanıklık veya oksidasyondur. Yan sanayi, muadil sarj aleti kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan sarj entegresi sorunu da sarj işlemini engeller. Ayrıca sarj flex dediğimiz port arızalanmış olabilmektedir. Sıvı temaslarıda bir diğer sarj olmama nedenlerindendir.

İPhone 6'daki şarj bağlantı noktasını nasıl temizlerim?

Çok mecburi durumlarda kürdan yardımıyla, kesinlikle herhangi bir sıvı, temizleyici veya kimyasal malzeme kullanmadan yüzeysel temizlik gerçekleştirilebilir ancak hatalı bir işlem cihazın sarj portunu arızalandırabilir. iPhone 6 sarj bağlantı noktasını profesyonel bir kişinin temizlemesi telefonunuz için daha güvenlidir.

İPhone 6'daki şarj bağlantı noktasını değiştirmenin maliyeti nedir?

iPhone 6 orjinal sarj soketi ve değişim ücreti servisimizde ₺150’dir. Şarj soketi değiştirme süresi 30 dakikadır.

İPhone 7 kablosuz olarak şarj olabilir mi?

iPhone 7 kablosuz olarak sarj edilemez. Harici satılan aparatlar ile mümkün olabiliyor ama güvenlik açısından tavsiye etmiyoruz.

Telefonumun pili neden bu kadar hızlı bitiyor?

Telefon bataryalarının çabuk bitmesinin ana nedeni bataryanın her sarjtan sonra kapasitesinin azalmasıdır. Bu günümüz teknolojisi ile üretilen pillerin doğasında vardır. İlk aldığımızda %100 dolu olan bataryamız 500 kere sarj edilme oranına ulaşınca performans kaybı yaşamaya başlamaktadır.

Pil sağlığı kısmında pil oranını sürekli olarak takip edebilmekteyiz. Performansı düşen bataryalarda pil sağlığı kısmında servis uyarısı çıkmaktadır. Ayrıca yan sanayii sarj aleti, powerbank ve araç çakmak sarjı kullanımlarıda sarj entegresini bozarak cihazın kısa devre sonucu bataryada hızlıca azalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle orijinal ve lisanslı ürün kullanımı çok önemlidir.

İPhone şarjımın bu kadar hızlı bitmesini nasıl önlerim?

iPhone cihazımızın batarydını hızlı bitmesini önlemek pilden tasarruf etmek için öncelikle konum servislerini kapalı tutmalı, gerektiğinde açmalıyız. İnternette uzun kullanımlarda ekran arka ışığını olabildikçe düşük seviyede tutmalıyız. Ayrıca arka planda uygulama yenileme özelliğini kaplı tutmak da pil tasarrufu sağlayan bir diğer tavsiyemizdir.

En Yakın iDoctor