En Sık Karşılaşılan 8 iPhone 7 Problemi

Apple iPhone 7 serisi birçok yeniliğe imza attı ve milyonlarca sattı. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıların çeşitli iPhone 7 sorunlarıyla karşılaştılar. Apple cihazınızla daha iyi bir deneyim yaşamanız için en sık karşılaşılan 8 iPhone 7 Plus problemi ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

1. iPhone 7 Şarj Olmuyor

iPhone 7’niz şarj olmuyor mu? Endişelenmeyin, birçok iOS kullanıcısının diğer modellerde de başına gelebiliyor. Problem büyük ihtimal şarj kablonuzla veya bağlantı portunuzla ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Telefonunuzu orijinal kabloyla şarj etmeyi deneyin veya başka bir bilgisayar portu kullanın. Ayrıca bu sorunu gidermek için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Genellikle güncelleme yapıldıktan sonra cihaz yoğun kullanılmadığı halde iPhone bataryasının hızlı bir şekilde boşalması nedeniyle şikayetler aldık. Bu sorun cihazın pili ile ilgilidir. iPhone 7 pil sorunlarını çözmek için, öncelikle pil kullanımını teşhis edin. Telefon ayarlarında uygulamaların pil tüketimini inceleyin.

2. Aşırı Isınma Problemi

Bir çok iPhone 7 kullanıcısından cihazlarının kullanılmadığında bile fazla ısındığını duyduk. Bu iPhone 7 problemini gidermek için telefonunuzu kararlı bir iOS sürümüne güncelleyin. Güncelleme ayarları: Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme sekmesindedir.

3. iPhone 7 Arama, Ses ve Zil Sesi Sorunu

Bir çağrı aldığınızdatelefonunuz ses çıkarmıyorsa donanım veya yazılım ile ilgili bir sorun olabilir. Öncelikle, telefonunuz sessize alıp almadığınızı kontrol edin. Ses düğmesi cihazın sol tarafında bulunur ve açık olması gerekir. Ek olarak telefonunuzda Ayarlar -Sesler sekmesini ziyaret edebilir ve ses seviyesini kontrol edebilirsiniz.

iPhone zil sesi oluşturma ile ilgili yazımız ilginizi çekebilir.

Görüşme sırasında sesin azlığı veya kesilmesi nediyle duyma sorunu yaşıyorsanız, ses veya ses ile ilgili sorunlar iPhone 7 Plus cihazlarda genellikle güncellemelerden sonra meydana gelir. Telefonunuzun Ayarlar – Erişilebilirlik seçeneğine gidin ve “Phone Noise Cancellation” özelliğini açın. Bu özellik ile daha iyi bir arama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Telefon görüşmesi yaparken bir yankı veya çınlama sesi duyarsanız telefonunuzun hoparlörünü açıp kapatın. Muhtemelen sorun şebeke ile ilgilidir. Kontrol etmek için telefonu kapatıp tekrar arayın.

Yakınlık sensörü, görüşmelerde kolaylık sağlar ancak doğru çalışmıyorsa, bazı önlemler alabilirsiniz. Telefonunuzu yeniden başlatabilir, sıfılayabilir, geri yükleyebilir ya da DFU moduna alabilirsiniz.

iPhone 7 cihazlarda arama yapmama gibi şikayetler almaktayız. Öncelikle, şebekenizle ilgili bir sorun olmadığını anlamaya çalışın. Telefonunuzda hücresel servis yoksa arama yapamazsınız.

4. Wi-fi Bağlantı Sorunu

Bir Wifi ağına bağlanamıyorsanız öncelikle ağ şifresini doğru girip girmediğinizi kontrol edin. iPhone 7 wifi bağlantı sorunlarını çözmenin en kolay yolu ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Ayarlar – Genel – Sıfırla sekmesine gidin ve “Ağ ayarlarını sıfırla” seçeneğine dokunun.

Wifi şebekesine bağlandıktan sonra da bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Önce ağı sıfırlayarak sorunu çözmeye çalışın. Wifi ağını seçin ve “Bu Ağı Unut” seçeneğine dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar Wifi ağına bağlanın.

5. Mesajlar Gelmiyor

Cihazınızı yeni bir iOS sürümüne güncellediyseniz veya yeni bir SIM kartla kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Sorun genellikle geçerli tarih ve saati ayarlayarak çözülebilir. Ayarlar – Genel – Tarih ve Saat sekmesine gidin ve ayarı otomatiğe alın.

Telefonunuz iMessage uygulamasındaki efekt ve animasyonları gösteremiyorsa, Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – Hareketi Azalt sekmesine gidin ve bu özelliği kapatın.

6. iPhone 7 Kamera Sorunları

Diğer modellerde olduğu gibi, iPhone 7’lerin kamerası da her zaman arıza yapabilir. Genellikle kamera vizör görünümü siyah olur ve sahne görünmez. Bu tür kamera sorunlarını cihazınızı güncelleyerek veya geri yükleyerek çözebilirsiniz.

7. Touch ID Çalışmıyor

Her altı ayda bir cihazınızdaki yeni bir parmak izini yenilemeniz önerilir. Ancak yenileseniz bile cihazınızın Touch ID özelliğinin arızalanabilme ihtimali vardır. Bu sorunu çözmek için Ayarlar – Touch ID – Parola sekmesine gidin ve eski parmak izini silin. Ardından parmak izinizi tekrar ekleyin ve cihazınızı yeniden başlatın.

Cihazınızın dokunmatik ekranı bir yazılım veya donanım sorunu nedeniyle arızalı olabilir. Ekran fiziksel olarak arızalı değilse bile yazılımla ilgili bir sorun olabilir. Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – 3D Touch seçeneğine gidip elle ayarlamayı deneyebilirsiniz, ancak bu tür bir problem yaşarsanız bir apple servise başvurmanız daha uygundur.

8. iPhone 7 Donma, Kilitlenme Sorunu

Cihazınız kilitlenir ve tepki vermezse zorla yeniden başlatma özellliğini kullanarak çözmeyi deneyin. Bunu özelliği kullanmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmesine aynı anda en az 10 saniye boyunca basın. Apple logosu göründüğünde bırakın.

Umarız bu yazımız iPhone 7 Plus ile ilgili çeşitli sorunları çözebilmenize yardımcı olur. Bazı küçük iPhone 7 sorunlarını kendi kendinize çözerek daha iyi bir akıllı telefon deneyimi yaşayabilirsiniz. Çözemediğiniz sorunlarda ise biz zate buradayız 🙂

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek