iPhone 7 ve tüm akıllı cihaz kullanan herkesin ortak sorunu olan Batarya ömrünün her geçen gün azalarak belli bir şarj döngüsüne ulaşan bataryaların performanslarının düşmesi ve beklenmedik kapanma durumları yaşamasıdır.

 • iPhone 7 batarya değişimi yaparken yedekleme yapıyoruz
 • iDoctor Apple teknik servisimiz garantilidir.
 • Tahmini iphone 7 batarya değişim süresi süresi 10 dakikadır.
 • iphone 7 telefonunuzu kargo ile gönderebilirsiniz.
 • Bursa içinde telefonunuzu iDoctor iphone servisi konumumuzdan teslim alabilirsiniz.
 • Fiyatlarımız uygundur.
Arıza Tespit Servisimi Başlat
iPhone Ekran Sorunlarınıza Garantili Servis Ekran Değişimi

Tüm firmalar iphone 7 batarya değişimi ve iphone 7 batarya tamiri gibi sıkıntılı durumu çözmek için çaba sarfetmekte ancak pil kapasitelerinin kullanılan kimyasallar nedeniyle belirli bir ölçüde sınırlanması zorunluluğu firmalara yeni çözümler bulmaya itmektedir.

Uzun süredir Samsung firmasının bataryalarını geliştiren mühendis geçtiğimiz yıl büyük transfer ücretiyle Apple firmasına transfer olmuş durumdadır.

Yani anlayacağımız şu ki firmalar boş durmuyor ve batarya sorununu çözmek için her türlü arayışa girmektedirler.

Aslında işin özü bataryalar garanti kapsamına girmediği için firmalar batarya şikayetlerini genelde ücret karşılığında değiştirme yönüne gitmekte.Ülkemizde 2 yıl olan elektronik eşya garanti süresi nedeniyle firmalar büyük sıkıntı yaşamakta.

Çünkü 500 şarj döngüsüne ulaşan cihazlar bu noktada ciddi performans kaybı yaşamakta.Yurtdışında garanti süresi 1 yıl olduğu için insanlar garantilerinin bittiği bilinciyle ücret karşılığı batarya değişimlerini kabullenmekte ancak ülkemizde 2 yıl içinde 500 şarj döngüsünü tamamlamış cihazlarda müşteriler servise gittiklerinde bataryada garanti olmadığını öğrenince fiyatlarında yüksek olması nedeniyle hemen arayış içine girmekteler.

iDoctor Apple Servis ve bizim gibi bursa iphone servis firmaları bu işlemleri çok kısa sürede tamamlamakta ancak herkesin orijinallik arayışında olması nedeniyle servislerin büyük kısmı orijinal ürün kullandığını deklare etmekte ancak böyle bir durum maalesef söz konusu değil.

Apple asla dışarı ürün satmaz satsa dahi kendisinin belirlediği rakamdan daha düşük rakama satma ihtimali bulunmamakta.Ama bu demek değilki takılan bataryalar kötü ve tehlikeli.Çünkü tüm diğer bataryalarda Lityum İyon pil olup aynı mAh değerine sahiptir.Tüm güvenlik aşamalarından geçerek aynı standartları sağlamaktadırlar.

Ve tabii kullanılan bataryanın kalitesi sonucu belirlemekte. Biz iDoctor Apple Servis olarak kullandığımız bataryaların kalitesi nedeniyle tüm işlemlere 6 Ay garanti vermekteyiz.Ve yapılan işlemler için sadece 10 dakika süre istemekteyiz.Bataryalarda garanti olmamasına rağmen ürün kalitesinden ötürü sıkıntı yaşanması durumunda sorgusuz sualsiz iphone batarya değişimi yapmaktayız.

iPhone bataryanızın bozuk olup olmadığını nasıl anlarsınız?

iPhone bataryaları kullanıma göre belirli bir süreden sonra düzgün şarj tutma yeteneğini kaybetmeye başlayacaktır. iPhone bataryanız eskiden olduğu kadar uzun süre dayanmıyorsa yalnız değilsiniz. Tüm şarj edilebilir bataryalar zamanla verimlliliğini kaybeder ve ne yazık ki iPhone’unuzun bataryası istisna değildir. Batarya eskidikçe daha sık şarj edilmesi gerekebilir, hatta telefonunuz beklenmedik bir şekilde kapanabilir.

iPhone’unuzun pili 500 kez şarj edildiğinde sona yaklaşmış, muhtemelen değiştirilme zamanı gelmiştir. Maalesef iOS mevcut pilinizin kaç kez şarj edildiğini göstermez, ancak pilinizin sağlığını kontrol etmenin ve değiştirmeniz gerekip gerekmediğini öğrenmenin başka yolları da vardır.

İPhone pilinizi ne zaman değiştireceğinizi mi merak ediyorsunuz? Değiştirilmesi gerekip gerekmediğini anlamak kolaydır: Ayarlar > Batarya’ya gidin. Akü Sağlığı üzerine dokunun. Bataryanızın maksimum kapasitesinin ne olduğunu göreceksiniz. Buradaki değer bataryanın yeniliğine göre pil kapasitenizin bir ölçüsüdür. iPhone’unuz ne kadar eskiyse, bu sayı o kadar düşük olur.

iPhone pil uyarıları nelerdir?

Bataryanızın kapasitesinin düşük olması Performans Yönetimi’nin uygulanmamış olmasından kaynaklanması mümkündür. Böyle bir durumda bklenmedik kapanmalar gerçekleşmez. Ancak, grafiksel olarak yoğun bir oyun oynamanız durumunda batarya yüzde 20’nin altındayken bu ayar tetiklenebilir.

Batarya sağlığınızın azaldığını belirten bir mesaj görürseniz, telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak batarya düşük şarj durumundayken düşük şarj kapasitesi ve bazı hafif stabilite sorunları yaşayabilirsiniz.

Bataryanızın ne durumda olduğunu anlamanın en iyi ve en kesin yolu servisimizde kontrol ettirmenizdir. iPhone’unuzun yeni bir batarya gerektirebileceğinin bazı göstergeleri şunlardır:

 • Normalden daha kısık arka ışık
 • Düşük hoparlör sesi
 • Kaydırma sırasında ekran takılması
 • Bazı oyunlarda kare hızında azalma
 • Daha uzun uygulama başlatma süreleri.

Sorry, no pages was found