Tuş Değişimleri: iPhone ve iPad cihazlarda her parçanın değişmesi mümkündür. Arızlanan parça bazen tek olarak bazende takım olarak değiştirilmektedir.

Cihazın hasar durumu kontrol edilerek en doğru ve ekonomik çözüm ne ise ona göre işlemlere başlanmaktadır.

Servisimi Başlat En Yakın İDoctor
iPhone tuş değişimi

 Tuş değişimleri Apple marka cihazlarda çok sık olmasada arızalanabilmektedir. Tuş takımı arızları her modelde farklı tuşta ortaya çıkabilmekte kiminde kronik olan bu durum kiminde de kullanıma bağlı olarak gelişmektedir. Mesela iPhone 5 cihazlarda On-off tuşu oldukça fazla arza vermekte idi. Hatta bu nedenle Apple bir değişim programı başlatmıştı. iPhone 6s cihazlarda ses açıp kapama tuşu da fazlaca arızalanan parçalardandır. Tüm cihazlarda ise en çok arızlanan tuş yine ses açıp kapama tuşu sayılabilir. 

Bazen sıvı temaslarından sonra, bazende yanlış işçilikten dolayı arıza durumları yaşanılabilmektedir. Her zaman olduğu gibi Tuş takımı arızalarında da orijinal parça kullanımı tuşun hissiyatı açışından önemli olup, orijinal bulunamadığı durumlarda yan sanayii parça ile de değişim sağlanabilmektedir. İlk paragraflarda özellikle Home tuşuna ayrı bir paragraf açmak için bilgi vermemiştik. Şimdi sıra en çok arızalanan tuşa geldi. ‘’Ana ekran Tuşu’’ Home tuşları iPhone 5s ve sonrası modellerde Parmak İzi okumaya başladığı için değişim sonrası bir daha parmak izini tanımlama şansımız kalmıyor.

Özel bir güvenlik önlemi olması nedeniyle anakart ile kalibre edilen Home tuşları sonrasında orijinal parça ile dahi değiştirilse bir daha parmak izi fonksiyonu devreye alınamamakta. Sadece geri tuşu işlevini yerinde getirebilmektedir. iPhone 7 ve sonrası modeller için parmak izi tekrar tanımlanabilmekte ancak burda izlenecek yol yetkili serviste ekran değişimi veya yüksek ücret karşılığı özel bir servisten destek almaktır. Biz iDoctor olarak bu konuda destek olabilmekteyiz ama yüksek ücretlendirme nedeniyle çokta tavsiye etmediğimiz işlemlerden olmaktadır.

En Yakın iDoctor