İphone telefonuzu suya düşürmeniz veya br şekilde suya maruz kalmazı kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir sorun olabileceği gibi, gerekli önlem alınmazsa telefonunuza ciddi hasar verebilecek bir durumdur. Telefonunuz suya maruz kaldıysa kapatın, kurulayın ve en yakın iDoctor servisine getirin. Sıvı hasarı sorunlarını çoğu durumda %100 başarıyla onarabiliriz.

 • Yedekleme yapıyoruz, dert etmeyin.
 • Servisimiz garantilidir.
 • Tahmini onarım süresi telefonunuzun suya maruz kalma derecesine göre değişebilir.
 • Telefonunuzu kargo ile gönderebilirsiniz.
 • Bursa içinde telefonunuzu konumunuzdan teslim alabiliriz.
 • Fiyatlarımız uygundur.
Arıza Tespit Servisimi Başlat

Yaz ayları boyunca en çok yaşanan iPhone sorunları arasında bulunan Sıvı Hasarları sonrası yapılması gereken en önemli şey cihazın batarya bağlantısının kesilerek içeride bulunan sıvının kurulanmasıdır.Bu işlem çok hızlı şekilde yapıldığı zaman cihazda kalıcı hasar oluşmadan durumdan kurtulabilmekteyiz.

Fakat sıvı teması sonrasında pirinç içinde bekletme, cihazın bataryasının sökülmeyerek kullanılmaya çalışılması sonucu anakartta telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğabilmektedir. Biz iDoctor Teknik Servis olarak elimize hızlıca ulaşan cihazlarda %100 başarı oranıyla hizmet sunmaktayız.

Bekletilerek elimize ulaştırılan cihazlarda ise anakartta çürüme yok ise sorunları tamamen çözebilmekteyiz. Siz müşterilerimize tavsiyemiz sıvı teması yaşadığınız anda güvendiğiniz bir teknik servisten konu ile ilgili bilgi alarak ve sonrasında talimatlara uyarak sonucu pozitif yönde değiştirmenizdir.

iphone sıvı teması onarımları

iPhone Sıvı Teması Onarımları

Son dönemde Apple firmasının yapmış olduğu batarya değişimleri için indirim kampanyası maalesef başlıkta belirtilen modeller için geçerli kılınmamıştır. iPhone SE ve üstü modeller için başlatılan indirim kampanyası sonucu batarya ücretleri 319₺’den 129₺’ye düşürülmüştü.

Ancak iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S modelleri için fiyatlandırma 319₺’den devam etmektedir. Biz iDoctor olarak bu modeller için tüm batarya değişim ücretlerini 100₺’ye sabitlemiş bulunmaktayız.Tabii öncelikle sorunun bataryadan kaynaklı olduğuna emin olduktan sonra; gerekli kontrol ve testler yapılmak suretiyle işlemleri başlatıyoruz.

iPhone cihazlarımızda yaşanan en önemli sorunların başında gelen sıvı teması sorunu en zor çözümlenebilen işlemler sınıfındadır. Bu tip yaşanan sorunlarda işlemin pozitif sonuçlanmasını belirleyen unsur temas eden sıvının tuzlu veya tatlı su olması, suda kalma süresi ve cihaza ne kadar kısa sürede müdahale edilmesidir.

Halk arasında en sık uygulanan pirince yatırma uygulaması çoğu zaman oksitlenme süresini kısaltarak korozyonun çabuk başlamasına sebebiyet vermektedir. Bu durumlarda öncelik her zaman için hızlı bir şekilde güvenilir servis noktasına cihazları ulaştırarak öncelikle cihazın güç kaynağının anakarttan ayrılmasını sağlamaktır. Bu sayede çürümeyi yavaşlatarak cihaza müdahale edilmesi ihtimalini yükseltebilmekteyiz.

Cihaz aşırı sıvı temasına maruz kalmadıysa belirli kimyasallar kullanarak korozyonun oluştuğu bölgeleri temizlemek suretiyle kurtarımı sağlanabilmekte. Ama sorun çözümlenmezse mutlaka anakart düzeyinde tamiratın gerçekleşmesi gerekmektedir. Anakart tamirleri mikro düzeyde yapılan işlemler olduğu için özel labaratuar ortamlarında bu iş için özel yetiştirilen personeller tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Bu nedenle servis seçimi önem arz etmektedir. Biz iDoctor firması olarak yaşanılan iPhone sıvı teması sorunlarında doğru kişiler ile çalışarak cihazların kurtarılmasını sağlamaktayız. Öncelikle ücretsiz olarak arıza tespiti yaparak gerekli fiyatlandırma yapıldıktan sonra müşterilerin onayı alınarak işlemleri tamamlamaktayız.

Sıvı Teması iPhone'uma nasıl zarar verir?

İPhone’unuzun şarj portuna su girerse korozyona neden olabilir ve iPhone’unuzun şarj olmasını engelleyebilir. Bununla birlikte eğer LCI kırmızıysa ve iPhone’unuz şarj olmuyorsa telefonunuz değişim gerektiren bir hasar görmüş olabilir.

iphone'um suya düşerse ne yapmalıyım?

Telefonunuzu sudan ne kadar hızlı çıkarabilirseniz o kadar iyidir. Birkaç saniye burada büyük bir fark yaratabilir.

 1. Telefonunuzun açık olması iPhone’unuzun zarar görme şansını artırır. Kapatmak için iki seçeneğiniz vardır: hızlı bir şekilde kapatmak için Uyku / Uyanma düğmesini ve Ana Ekran düğmesini basılı tutun veya Uyku / Uyanma düğmesini basılı tutun ve kapatmak için ekrandaki öğeyi kaydırın.
 2. Ayrıca, kulaklık veya şarj cihazı gibi başka bir cihaza bağlıysa, bağlantısını kesin.
 3. Telefonunuzdaki kılıf vb. ek aksesuarları çıkarın
 4. Kuru bir bezle suyunu alın.
 5. Yarım kilo kadar princi bir torbaya koyun. iPhone’nunuzu içine koyun ve 48 saat bekleyin. Prinç nemi olabildiğince emecektir.
 6. Telefonunuzu prinç torbasından çıkardıktan kuruduğuna eminseniz çalıştırın, kuruduğuna dair şüpheniz varsa çalıştırmayın, bir iPhone servisine gitmek en doğru karar olacaktır.