Apple iPhone Ekranınız Kırıldı! İşte Yapılacaklar

Cihazınızı yedekleyin ve garantiniz devam ediyorsa ekran değiştirme seçenekleriniz için apple.com’u ziyaret edin.

Hasar gören bir iPhone ekranıyla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Garanti koşullarınızı ihlal etmeden, cihazınıza ve kesenize daha fazla zarar vermeden ekranızın onarılmasını sağlamak için bilmeniz gereken her şey burada.

Eski bir Apple çalışanı olarak birçok insanın onarım konusunu yanlış bir şekilde ele aldığına şahit oldum. Bütçeniz ne olursa olsun iPhone ülkemizde pahalı bir cihazdır. Küçük bir dikkatsizliğin bitçemize büyük zararlar vermesini engelleyebiliriz.

İPhone veya iPad ekranınız çalışmaz hale gelirse herşey bitti demek değildir. Doğru şekilde yaparsanız, iPhone ekran değiştirme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Apple Garanti Kapsamı

İşe garantinizi sorgulayarak başlayın. Apple cihazlarınızın garantisini https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ web adresinden sorgulayabilirsiniz.

Garanti sorgulaması üç farklı sonuç dönürür:

  1. 1. yıl üretici garantisi,
  2. AppleCare tarafından kapsanan garanti
  3. Cihazınız garanti dışı kalmıştır.

Birinci yıl üretici garantiniz devam etse de, bu garanti yanlışlıkla verilen hasarları karşılamadığından, garanti kapsamı dışında olan ekran değiştirme maliyetini ödemek zorundasınız. Cihaz modeline göre bir değiştirme maliyeti oluşur.

AppleCare+ garantiniz varsa dahil olduğunuz plana göre bir maliyet oluşur.

AppleCare + Apple’ın uzatılmış garanti planını satın aldıysanız, cihazı ilk yıl içinde veya ilk iki yıl içinde ücretsiz olarak değiştirecektir.

Cihazınızda birden fazla çatlak veya ağ biçiminde çatlama varsa tam değiştirme ücretini ödemeniz gerekebilir.

Cihazınızı yedekleyin

Cihazınızı onarım için teslim etmeden önce fotoğraflarınızı ve diğer kişiisel verilerinizin kaybolmaması için mümküse iCloud veya iTune’da yedekleyin. Cihazınızın ekranı değiştirilebilir ancak bilgileriniz silinirse geri getirilemez.

Apple Servis garanti kapsamı dışındaysanız onarım sonunda 90 günlük bir garanti verir.

Apple Servis onarım verimliliği bakımından sıradan bir telefon tamircisine göre elbette güvenilirdir, ancak bu güven cihazınızla ilgilenen Apple personelinin kalitesine de bağlıdır.

Günümüzde zaman her şeyden daha pahalıdır; cihazınız garanti kapsamındaysa ve yetkili olmayan bir Apple Servis’te tamir ettirirseniz garantiniz devre dışı kalır, ancak garanti sonrası meydana gelebilecek hasarlarda orjinali kadar performansa sahip alternatif çözümler mevcuttur ve Apple Servis’e göre çok daha hızlı ve uygun fiyatlıdır.

Tek yapmanız gereken doğru, güvenilir servisi bulmaktır. İşinde uzman bir iPhone servisi telefonunuzda oluşabilecek sorunlar için hemen her seviyede orjinal performansında çözüm sunar.

Kendiniz Tamir Etmeye Çalışmayın

Bir iPhone veya iPad’in ekranını kendiniz değiştirmeye çalışırsanız ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız hiç istemediğiniz bir sonuçla karşılaşabilirsiniz, hatta yaralanabilirsniz.

Apple iphone telefonlarda, bataryayı koruyucu bir katman olmadan üretilmiş modeller vardır. Bu nedenle, eğer bataryayı çok zorlarsanız ya da delerseniz alev alabilir hatta içinde patlar ve odaya zehirli gazlar yayar. Lityum-İyon pillerin kimyasalı aşırı uçucudur. Evinizi yakabilir, kendinize zarar verebilirsniz. Samsung Galaxy 7’lerin nasıl patladığını hatırlıyor musunuz? Teknoloji çok farklı değil!

Bir şirketin, bir ürünü kırdığınızda değiştirmesini beklemeniz alışılmadık bir durum değildir, ancak, söz konusu iPhone’a olunca insanların beklentileri yükseliyor, çünkü telefonda çok fazla zaman harcıyoruz.

apple servis iphone ekran değiştirme
iDoctor iPhone Tamiri Servisi Bursa,

Hiç birşey alternatifsiz değildir

Küçüklüğümüzde anlatılan bir hikaye vardı; Almanlar kibrit kutusu büyüklüğünde bir Porsche üretir. Tüm özellikleri gerçeği ile aynı birebir kopya minyatürüdür. Cihazı Japonlara hediye ederler. 1 ay sonra Japonlar Porsche’yi geri gönderir. Almanlar neden geri gönderdiklerini merak ederler ve sorarlar, Japonlar yanıt verir: DVD player takmayı unutmuşsunuz biz hallettik!

Son olarak, bir Apple ürünüyle ilgili bir sorun özellikle yaygın hale geldiğinde, Apple’ın ücretsiz bir değiştirme programı başlatması ihtimali vardır. Sorununuzun ilgili bir programın başlayıp başlamadığını görmek için Apple değiştirme programlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Apple serviste cihazınızın ekranını değiştirme olasılığınız kısmen garanti veya destek kapsamına sahip olup olmadığınıza bağlıdır. iDoctor tüm Apple cihazların ekran değişimlerinde makul fiyatlı, orjinal, hızlı ve garantili garantili çözümler sunar. iPhone cihazınızın ekranı ile ilgili bir sorun yaşarsanız veya değişmesi gerekirse size en yakın iDoctor şubesine 30 dakikalığına uğramanız yeterlidir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek