İPhone veya iPad’de videoları yeniden boyutlandırma

İPhone ve iPad üzerinde yüklü fotoğraf ve video düzenleyici oldukça gelişti, ancak bir videoyu yeniden boyutlandırma veya sıkıştırma gibi bazı temel özellikler herkes için yeterli gelmeyebilir.

Cihazınızın ekranında yer kazanmak için videonun boyutunu küçültmek ve belirli boyutlar gerektiren bir sosyal medya sitesine yüklemek isteyebilirsiniz.

Fotoğraflar uygulaması ile videonun boyutlarını ve dosya boyutunu düzenleyebilirsiniz, ancak dilerseniz App Store’da bu işi yapacak farklı uygulamalar da bulunur.

Sıkıştırma ve yeniden boyutlandırma arasındaki fark

İlk olarak, bazı temel terimleri bilmek gerekmekte. Bir videonun sıkıştırılması dosya boyutunu küçültmek anlamına gelir. Bu işlem birkaç şekilde yapılabilir. Bir videonun kare hızını değiştirerek yani videonun saniyede kaç kare gösterileceğini belirleyerek azaltarak videoyu sıkıştırabilirsiniz.

Bu işlemin sonucunda video orijinali kadar net olmacak ancak cihazınızda daha az yer kaplayacaktır. Bir videoyu yeniden boyutlandırmak boyutlarını değiştirmek (px) anlamına gelir. Bir videoyu yeniden boyutlandırırken görüntünün kalitesi aynı kalabilir, ancak videonun boyutu daha küçük olduğu için toplam dosya boyutu düşecektir.

iPad ve iPhone üzerinde videolarınızı yeniden boyutlandırmak veya sıkıştırmak için tavsiye ettiğimiz uygulama.

Compress Videos & Resize Video 

Compress Videos & Resize Video uygulaması, videolarınızı sıkıştırarak ve kalitelerini düşürmeden boyutlarını azaltarak iPhone veya iPad’inizde depolama alanından tasarruf etmenizi sağlar.

  • Videoların dosya boyutunu azaltarak iPhone veya iPad’inizde alandan tasarruf edersiniz.
  • Mümkün olan en iyi video kalitesi için optimize edilmiştir.
  • Videoları sosyal medyaya göndermeden önce hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırabilirsiniz.
  • Bu uygulama gizliliğinizi korur ve videolarınızı doğrudan cihazınızda işler.

Tüm videolarınıza uygulandığında, iPhone veya iPad’inizde 10 kata kadar daha fazla video depolamanıza yardımcı olabilir.

Akıllı sıkıştırma motoru, videoların kalitesini düşürmeden dosya boyutunu azaltmanıza olanak tanır. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki sıkıştırma ayarıyla, videolarınızı görünür bir kalite kaybı olmadan olmadan kolayca %90 veya daha fazla oranda küçültebilirsiniz.

Sıkıştırılmış videolar kütüphanenize “Sıkıştırılmış Videolar” olarak adlandırılan özel bir albüme kaydedilir. Bu yeni albüm, uygulamayı çalıştırdığınızda ve sıkıştırılmış videoları cihazınıza kaydettiğinizde otomatik olarak oluşturulur.

Desteklenen Dosya Türleri

H.264, MPEG-4, HEVC, .m4v, .mp4 ve .mov gibi iPhone tarafından desteklenen tüm video dosyası türleriyle çalışır.

Ne kadar başarılı?

132.1 MB büyüklüğünde bir dosyayı 18.4 MB’a düşürebilir (% 86 daha küçük)
415.1 MB büyüklüğünde bir videoyu 45.6 MB’a düşürebilir. (% 89 daha küçük)
127.3 MB büyüklüğünde bir dosyayı 24.1 MB’a düşürebilir. (% 81 daha küçük)

En iyi sonuçlar için kare hızını 24 ve video kalitesini %80 olarak ayarlamanızı öneririz; bu ayarla görünür bir fark olmadan dosya boyutunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Pro Sürüm

Reklamları kaldırmak ve aynı anda birden fazla videoyu sıkıştırmak için Pro sürümüne geçebilirsiniz.

Uygulama hakkında görüşler
Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek