iPhone Telefonlarda Ön Bellek (Ram) Temizleme

iOS işletim sistemine sahip Apple cihazlarının en büyük eksiklerinin başında,ön belleklerinin temizlenmesinin zor olması geliyor.Zahmetli ve uğraşı gerektiren bir takım işlemler sonucunda,önbelleği temizlemeniz mümkün.Android de ise bu işlemi birkaç basit hareketle yapabilirsiniz.

iOS için yapmanız gereken uygulamayı silip yeniden yükleme.Ne kadar zor görünse de ileride oluşacak telefon yavaşlığını önlemek için uygulamaları silip yüklemeniz sizin için en iyisi olacaktır.Sizler için iPhone RAM temizliği ile ilgili bazı yöntemleri derledik.

Restart(Yeniden Başlatma) ile Ram Temizleme

Aşırı donma,takılma ve yavaşlama problemi yaşayanların diğer bir çözümü ise: Restart.

En basit yol olarak görebileceğimiz restart işlemi ile iPhone(iOS) marka ürününüzün RAM temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.Telefonunuz sık sık çöküyorsa,ekranda donma meydana geliyorsa ve size sürekli sorun oluşturuyorsa,zahmetsiz bir şekilde olabildiğince telefonunuzu restart yapın.Bu da günlük işlemleriniz de size kolaylık sağlayacaktır.

iPhone Reboot İşlemi

iPhone 4 sonrası yapabileceğiniz bu işlem,hem telefonunuzu kapatmadan yapılabiliyor hem de kısa bir zaman alıyor.

  • Öncelikle ekran kilidinizi açın,ardından bir süre power tuşuna basılı tutun.
  • Tuşa basılı tuttuğunuzda karşınıza kapatma ekranı gelecek.Sonra herhnagi bir seçeneğe basmadan Home tuşuna basılı tutun.
  • Basılı tuttuktan sonra ana ekranınızda çıkan kapatma menüsü kapandığında reboot gerçekleşmiş olacak.
  • iPhone RAM temizleme bundan başka işleme gerek yok.Yeter ki iPhone marka telefonunuzun sürümü 4 ve üzeri olsun!

iDoctor Bursa’da iPhone, MAc ve iPad Cihazlarınız için yazılım sorunlarına ek olarak hemen her konuda en üst seviyede servis desteği vermektedir. iPhone ekran değişiminden, iPad batarya değişimleri ve Mac bilgisayarların her türlü donanım ve yazılımsal sorunları için iDoctor’da danışabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek