iPhone 11 Ekran Değişimi

2020 yılında en çok satan akıllı telefon modeli iPhone 11 dünya genelinde 37.7 milyon adet satış rakamına ulaşmış durumdadır.Ülkemizdede oldukça yüksek adette satan modelde Pro serilerinin aksine OLED değil LCD ekran kullanıılmaktadır. Bu nedenle ekran değişim ücretleri pro serilerine göre daha ucuzdur.

Yetkili servis ekran değişim fiyatları 2509₺ ve 2959₺ olan pro serileri OLED ekran olmaları nedeniyle oldukça pahalıdır. iPhone 11 modelinde ise yetkili servis fiyatı 1789₺’dir. 

Ekran değişimleri yetkili servislerde yapılabilmesi için cihazlarınızda kasa kozmetikleri kusursuz olmalıdır ve Türkiye cihazı olmalıdır. Kasalarında darbe izi olan arka kamera camı çatlak iPhone modelleri asla servise alınmamaktadır. Bu cihazlar için ücret karşılığında (iPhone 11 için:5199₺) komple cihaz değişimi teklif edilmektedir.

Tabii yetkili servisler tamirat ve onarım için tek seçenek olmadığı gibi yüksek fiyatlandırmalar nedeniyle de genelde en son seçenek olarak düşünülmektedir. 

Özellikle özel servislerin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişimi sayesinde tamir fiyatları oldukça aşağı düşmüştür. Özellikle ekran kırılmalarında sadece cam kırıldı ise fiyatlar oldukça farketmektedir.Çünkü özel makineler kullanılarak kırılan cam LCD den ayrıştırılarak yenilenebilmektedir. Bu sayede ekran tamamen orijinal kalmakta ve yetkili servis fiyatının yarısından bile daha ucuza yeni bir ekranınız olabilmektedir.

Tabii Apple firmasıda bu işlemlerin bilincinde olduğu için son dönemlerde yetkili servis harici değişen ekran ve bataryalar için 4 gün boyunca ekranda sonraki 15 gün ayarlar ana ekranında ve sonrasında da genel-hakkında kısmında ‘’Bu iPhone’un Apple panel kullanıldığı tespit edilememiştir’’ gibi bir uyarı bulunmaktadır. Ekran kullanımına hiçbir engeli olmayan. bu durum Apple yetkililerinin müşterilerini mecburi olarak yetkili servislere yönlendirme çabasından ibarettir, ancak son yıllarda özellikle Apple çevre kirliliğine karşı paketlerden sarj aleti ve kulaklıkların kaldırılması uygulamasına tezat bir durum oluşturmaktadır. Cihazların tamir edilebilirliğini engelleyerek sürekli bir elektronik çöplüğünün büyümesini sağlarken diğer bir taraftanda sürekli yeni cihaz üretmek özellikle Avrupa ülkelerinde tepkilere neden olmaktadır. Mesela İngiltere satışa sunulan tüm cihazlar için tamir edilebilirlik puanları vererek vatandaşlarını hem tasarrufa hem de çevre kirliliğine karşı dikkatli olmaya yönlendirecektir. 

Biz iDoctor firması olarak yapılacak tüm işlemlerde müşterilerimizin çıkarlarını korumak üzere yapılması gereken en doğru işlem doğrultusunda yönlendirme gayreti içerisinde olmaktayız.

iPhone 11 ekran değişimleri servisimizde 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılmakta olup yapılan tüm işlemler 1 yıl garantimiz altındadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek