Apple, iPhone’ları Yavaşlattığı İçin Özür Diledi

Yavaşlayan iPhone 6S modelinin bataryasını değiştiren bir kullanıcı daha sonra yaptığı Geekbench testinden daha fazla puan aldığını iddia edince Geekbench yöneticilerininde konuyu doğrulaması sonucu her iOS yükseltmelerinden sonra yaşanan yavaşlama tartışmaları yeniden alevlenmiş oldu.

Bunun üzerine resmi bir açıklama yaparak cihazları bilerek yavaşlattıklarını açıklamışlardı.Fakat daha sonra açılmaya başlayan davalar sonucu Apple bir özür açıklaması yayınlayarak sorumluluğu kabul etti.Ve Amerika satış fiyatı 79$ olan batarya değişim ücreti üzerinden 50$ indirim uygulayarak 29$ karşılığında batarya değişim programını başlattı.

Ülkemizde henüz geçerliliği olmayan bu programın çok kısa sürede aktif hale gelmesi beklenmektedir.

Belirttiğimiz üzere ülkemizde henüz başlamayan programa rağmen biz iDoctor ekibi olarak batarya değişim ücretlerimizde indirim uygulayarak 100₺ karşılığında her türlü cihazın batarya değişimini gerçekleştirmekteyiz.

Apple, iPhone abonelik hizmeti sunacak mı?

Çok sayıda teknoloji firması abonelik hizmetlerinde şansınız deniyor. Apple, Müzik, Apple Arcade platformları ile birlikte Apple TV Plus’ı da destekliyor. Apple teknoloji devinin iPhone cep telefonları için premium bir abonelik hizmeti kullanmayı düşünebileceğini belirtildi. (CNBC)

Bu açıklama şirketin böyle bir hizmet sunmayı planladığına dair bir onay olmasa da, CNBC’nin dediği gibi Cook’un fikre hayır demediğine bağlı olarak bir ipucu olarak görülebilir.

Ayrıca Apple’ın temel ürünlerinden birini daha tutarlı bir gelir akışı sağlayacak bir şekilde satması ve daha az ödeyereş en son modele yükseltmek isteyen müşteriler için anlamlı olacağı da iddia edilebilir. Cook’un belirttiği gibi, müşteriler zaten iPhone’lara bu şekilde yaklaşıyor, belirli bir süre sonra modellerini yükseltmelerini sağlayacak planları veya şirketin kendi Apple Yükseltme Programını kullanabilirler.

Resmi takas programlarının artan başarısı, iPhone müşterilerinin her yıl cihazlarını yükseltmek istediğini ancak bunun Apple’ın tam anlamıyla sahip olmakla ilgilenmediği bir pazar olduğunu gösteriyor. Alternatif olarak, Tim Cook’un ilk yorumu, mevcut iPhone satış modelinin bir abonelik hizmeti kadar iyi olduğunu ve dolayısıyla da değişmesi gerekmeyeceğini öne sürerek yorumlanabilir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek