Yeni, Ucuz iPad Penci Özelliği ile Geliyor

27.03.18 tarihinde düzenlenen Apple Eğitim konferansında tanıtılan yeni iPad modeli iPad Pro modellerinde olduğu şekilde Pencil kullanımı mümkün olacaktır.Bildiğimiz üzere iPad Pro hariç diğer modellerde Pencil kullanımı mümkün değildir.

Bu noktada Apple bir bakıma uzun yıllardır eğitime verdiği desteği bu atılım ile beraber çıtayı oldukça yukarıya çıkartmış durumdadır.

Özellikle App Store’da bulunan 200.000 Eğitim uygulamasına vurgu yaparken özel olarak yazılan eğitim uygulamalarıyla öğretmenlerin öğrenciler ile olan iletişimlerini kuvvetlendirmeyi ve iPad cihazların eğitimde standart bir parça haline getirmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Ülkemizde de uzun yıllardır Özel Eğitim Kurumlarıyla olan anlaşmalar sonucu indirimli iPad cihazı ve uygulama ve eğitim desteği sunmakta olan Apple bundan sonraki süreçte Pencil uygulamasını devreye sokarak fiyat hususunda ulaşımını kolaylaştırmak suretiyle klasik eğitim anlayışını ortadan kaldırarak iPad cihazların öğrencilerin ayrılmaz parçası olmasını istemektedir.

Ayrıca ücretsiz sunulmakta olan 5GB ücretsiz iCloud alanını öğrencilere özel 200GB’a yükselteceğini açıklayan firma bu alanda da yeni bir çığır açmakta.Ucuz ipad sloganı ile yola çıkan firma 32GB giriş modellerini 1699₺’den başlayan fiyatlar ile satışa sunmuş bulunmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek