iPhone Batarya Sorununa Yeni Çözüm Sunacak

Apple CEO’su Tim Cook geçen hafta yaptığı açıklamalarla; bir sonraki iOS yazılımı ile beraber batarya ile ilgili performans sonuçlarını çok detaylı bir şekilde ayarlar içerisinde Pil kısmında görebileceğimizi ve süreci yönetebileceğimizi belirtti.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Apple firması cihazları bilinçli olarak yavaşlattığı ile ilgili çok sayıda dava ile karşı karşıya bırakılmıştı.
Bu davaların nedeni iPhone cihazların yeni iOS yazılımları sonrası performans kaybı yaşayarak yavaşlaması idi.

Apple’dan gelen açıklamada belli bir sarj döngüsüne ulaşan cihazlarda batarya kapasitesinin azalamasıyla beraber cihazların aynı hızda çalışması sonucunda cihazlarda beklenmedik kapanma sorunlarının yaşanmasıydı. Buna istinaden Apple bilinçli olarak bu kapanmaların önüne geçmek için bu cihazlarda yazılım ile müdahalede bulunarak cihazlarını yavaşlattıklarını belirtmişlerdi.

Sonrasında kamuoyundan özür dileyerek müşteri memnuniyeti sağlamak için Apple yetkili servis sağlayıcılarında iPhone SE ve sonrasında çıkan modellerinde fiyatı 319₺’dan 129₺ seviyesine düşürdüğünü açıklamıştı.
Bu sorunlara istinaden Tim Cook yeni yaptığı açıklamada yeni yazılımda müşterilerin batarya performanslarını detaylı olarak gözlemleyeceğini ve bu yavaşlatma seçeneğini müşterilerin kararına bırakmak için ayarlar menüsünden seçilebileceğini belirtti.

Artık karar biz iPhone kullanıcılarının.Cihazların kendi kendine kapanmasını sorun etmeden hızlı çalışmasını mı isteyeceğiz yoksa bu riski ortadan kaldırarak firmanın yaptığı gibi yavaşlatma seçeneğini mi işaretleyeceğiz?

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek