Apple Watch Alınır mı?

 

Apple Watch tamiri
iDoctor iPhone Tamiri Servisi Bursa,

Çok geniş kapsamlı bir soru ile yola çıkarak; kullanmakta olduğum Apple Watch 5. Seri cihazım ile ilgili deneyimleri paylaşacağım bu yazımda.

Öncelikle sorunun tek bir cevabı olma şansı maalesef bulunmamakta tamamen kişinin bu cihazı nasıl kullanmak istemesi ile alakalı durumlar cevap için belirleyici olacaktır. Teknolojiye meraklı bir kişi iseniz muhakkak ki bu cihaz sizi fazlası ile mutlu edecektir. Sadece Apple markasına olan bağımlılığınızda bu cihazdan keyif almanızda mutlaka yardımcı olacaktır.

Ama kullanışlılık odaklı iseniz bu cihaz; kimleri mutlu eder, kimleri etmez aşağıda biraz bunlara değineceğiz.

Özellikle şirketlerde çalışan sürekli toplantıda olan ve iPhone cihaz kullanan sürekli telefonlarına bakamayan kişiler için çok faydalı olacaktır. Gelen çağrıları ve bildirimleri Watch ekranından görüntüleyerek takipte kalarak işlerini takip edebilirler.

Araçlarında handsfree özelliği bulunmayan kişiler; özellikle trafik cezalarının, herkes için sorun olmaya başladığı bu dönemde gelen çağrıları ve aramaları telefonlarını ellerine almadan Watch cihazları üzerinden yapabilirler. Ses düzeyleri henüz tam olarak iyileştirilemedi, ilk modellere göre Watch 4. Seri’den sonra ses kalitesinde arttırım yapılmış olsa da bence biraz daha fazla geliştirmeli çünkü sesli bir ortamda özellikle karşı tarafta handsfree konuşuyorsa sesleri duyabilmek çok zor olmakta. Farzı misal arabanın camları açık yoğun bir trafikte duymak çok kolay olmayacaktır. Ama mikrofon kalitesi oldukça iyi karşı taraf sizi duymakta asla zorlanmayacaktır.

Spor meraklıları veya kilo vermeye hayatını düzene sokmaya çalışan kişiler de; cihazda yüklü olarak gelen sağlık ve spor uygulamalarından oldukça keyif alacaktır.Kullanıcısını sürekli olarak hareket etmeye teşvik eden, nefes uygulamalarından, hareketsiz kalma sürelerine kadar her türlü bilgi ve uygulama için sizi uyaran Apple Watch cihazlar sağlıklı bir yaşam için bizi motive etmek için çalışmaktadırlar. Gelecekte özellikle sağlık konusunda daha çok görev alacak bu modeller teknolojilerin yaygın bir şekilde sağlık kuruluşlarına entegre edilmesiyle kişilerin sağlık durumları çok daha yakından takip edilerek özellikle yalnız yaşayan kişiler için çok faydalı özellikler kazanacaktır. Mesela düşme durumları, kalp krizi vb olumsuzluklar eşzamanlı olarak sağlık birimlerini harekete geçirecek şekilde tasarlanacaktır.

Ayrıca yoğun ve hareketli çalışan işçiler vb. kişiler sürekli olarak telefonlarını kontrol etmeye uğraşmadan mesela ellerini sürekli iş yapmak için kullananlar çağrı geldiği anda telefonlarını ellerine almadan direk Apple Watch cihazları üzerinden konuşabilirler.Özdellikle ben cihaz tamiri yaparken 2 elimi birden kullandığım için sürekli olarak telefon geldiği için artık işimi yarıda kesmeden konuşmalarımı Apple Watch cihazım üzerinden yapmaktayım. 

Ayrıca saat takmayı seven, saatleri aksesuar olarak gören kişler içinde çok uygun olacaktır Apple Watch kullanmak. Hayatında hiç saat takmamış kişiler özellikle bileğe sıkı bir şekilde takılan Apple Watch’dan rahatsız olabilir. Bu noktada AirPods kullanmak bu kişiler için daha cazip olabilir özellikle bu cihazı telefon konuşmaları için tercih eden kişilerde.

Ayrı bir yazı konusu olan AirPods cihazlarda özellikle yeni gelen model güncellemesi ile birlikte düşünülmesi gereken cihazlardan olduğunu düşünüyorum. Özellikle WhatsApp vb. Uygulamaları takip etmeyen ama gün içinde uzun telefon konuşmaları yapacak kişiler bu modelleri tercih etmelidir.

Yazımızın sonuna gelirken bir özet yapacak olursak 3099₺ başlangıç fiyatı olan Apple Watch gerçekten kişinin işine yarayacaksa ve kullanacaksa mutlaka alınmalıdır.Ama yüksek bir fiyat etiketine sahip olan model kişinin kullanımına uygun değilse diğer aksesuar gruplarına yönelmelidir.

Biz iDoctor olarak Apple Watch ile ilgili her konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz ve deneyimlerimizi aktarmak için hazır beklemekteyiz.Tamir imkanları henüz sınırlı olan bu modellerde elimizdeki imkanlar doğrultusunda gerekli desteği sağlıyoruz ya da yetkili birimlere yönlendirme sağlamaktayız.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek