Apple Mac için kendi işlemcisini üretiyor

Apple sonunda Mac cihazlar için kendi işlemcilerini üretmeye başlayacak.2020 yılı itibariyle üretime başlayacak olan Apple firması İntel ile yaşadığı pek çok soruna çare bulmak anlamında bu kararın almış bulunmakta.

Şu an için firma hali hazırda işlemci olarak İntel ekran kartı olarakta AMD firmasının donanımsal ürünleriyle yola devam etmekte bildiğiniz üzere.Sürekli olarak İntel’e bağlı bir şekilde yaşadığı üretim sorunları nedeniyle pek çok kez pazara çıkmakta zorlandığı gözlenen firma üreteceği yeni işlemciler ile performans ve zaman kaybınında önüne geçmiş olacak.

Özellikle hız konusunda yaşanan endişelerin yersiz olduğu ile ilgili açıklamalar yapan uzmanlar firmanın yazılım ile mutlaka bazı açıkları kapatacağını belirtmekteler.

Özellikle son dönemde fiyatlarında iyice yükselmesi nedeniyle ekonomik zorluklar yaşanan ülkelerde ciddi kayıplar yaşamakta. Özellikle Mac fiyatlarının çok yükselmesi firmanın 2. çeyrek finans açıklamalarında oldukça zor durumlar yaşadığını bize göstermişti.Firma üretimini yapacağı işlemcilerde ciddi bir maliyet avantajı yakalayacağı için satış rakamlarınada bu rahatlamanın yansıyacağı tahmin edilmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek