iPhone Telefonunuzu Nasıl Gönderebilirsiniz?

Türkiye Geneli

Telefonunuzu kargoya vermeden önce havalı bir naylonla sarın. Mümkünse bir kutuya koyup köpükle destekleyin. Tercih ettiğiniz kargo şirketi ile iDoctor şubelerinden birine gönderin ve lütfen bizi bilgilendirin. iPhone telefonunuzdaki sorunlar aynı gün içerisinde onarılarak geri kargoya verilir. Bkz. Mesafeli Servis Hizmet Şartları

Bursa İçi

Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçesinde ise bulunduğunuz konumdan teslim alabiliriz. Diğer konumlar için kargo seçeneğini öneriyoruz.

iPhone 7 Ekran Değişimi

iPhone Ekran değişimlerinde yaşanacak pek çok olumsuz durum bulunmaktadır. Özellikle iPhone 7 ve üstü modeller için ekran revizasyon işlemi esnasında oluşabilecek her türlü durum ileride cihazınızda sıkıntılara sebebiyet verecektir.

Ekran revize işlemleri esnasında kullanılan makinenin kalitesi ve ustalık oldukça önemlidir. Günümüz koşullarında fiyatın ön plana çıktığı durumlarda firmalar maliyetleri düşürmek için kendi bünyelerinde bu işlemleri yapmaya başlamıştır ancak yetersiz bilgi birikimi ve kullanılan makinelerin türüne göre ekranlara zarar verilmektedir.

İşlem için tercih edilecek firmaların özenle seçilmesi bu nedenle çok önemlidir.Firmanın yapılan işlem sonrası; ürünün arkasında durması risk durumunu müşteriye yansıtmaması ve orijinal ekran kullanma garantisi her şeyden önemlidir.Çünkü yaşanılacak olumsuz durumda sadece camı kırık olan orijinal ekranı kaybedecek olup yerine yüksek maliyetli gerçek ekran takılması gerekecektir veya alternatif olarak yan sanayii kopya ekran takılması mecbur olacaktır.

Biz iDoctor firması olarak öncelikle müşteri memnuniyeti için takılan ekrandan memnun kalınmazsa %100 iade garantisi vererek müşterilerimize güven ortamı oluşturmaktayız.Ayrıca yapılan her işleme 6 ay garanti ve süresiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

iPhone 7 ekranlar için yapılacak işlemlerde öncelikle bilinmesi gereken bilgi; ekran değişimlerinden sonra, ekranların sıvı geçirmezlik özelliğinin yitirilmesidir.
Yetkili servislerde dahil olmak üzere tüm servislerde yapılan ekran veya cam değişimi sonrası cihazlar su temasından ekstra korunmalıdır.

iPhone 7 Ekran Camı Değişimi Fiyatı

Bilindiği üzere iPhone 7 ve 7 Plus cihazlarda sıvı geçirmezlik özelliği belli bir orana kadar mevcut fakat Apple bu durumu garanti kapsamına almamakta.Yani sıvı temaslı bir cihaz var ise garanti kapsamında işlem yapmıyor cihazın yenisi ile değişim ücreti teklif ediliyor. Cihazınızın ekranındaki hasarın onarılması her zaman aynı maliyetleri oluşturmaz. Çünkü iPhone 7 ekranı kırıldığında çoğunlukla iç LCD ekran zarar görmemektedir. Böyle bir durumda sadece ekran ön camı değiştirilerek çok daha uygun bir bir fiyata telefonunuzu yenileyebilirsiniz.

Bu konu ile ile ilgili makaleye bu linkten ulaşabilirsiniz: https://support.apple.com/tr-tr/HT207043
iDoctor firması olarak biz Bursa’da  iPhone ekranların değişimini tamamlayarak gerekli tüm bilgilendirmeleri yapmaktayız.

İşlem süresi iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

iPhone 7 Anakart Tamiri

iPhone 7 model cihazlarda özellikle son dönemde oldukça fazla anakarta bağlı sorunlar yaşanmaya başladı.Kronik bir sorunu bulunmayan ve çok sevilen bu modellerde kasa yapımında kullanılan aluminyum kalınlığı oldukça yükseldiği ve sertleştiği için düşürülen ve darbeye maruz kalan cihazlarda istenmeyen anakart sorunları oluşmaya başladı.

Düşmeye bağlı olarak; özellikle ses giriş çıkışı ile bağlantı audio chipleri ve şebeke ile bağlantılı Baseband chipleri hasar almaktadır.Bu sorunlardan hariç bir de hafıza ile bağlantılı nand chipleri de hasar görebilmekte.Bu tip arıza durumlarında genellikle tamirat aşamasında başarılı sonuçlar elde edilmekte.Ancak ana işlemciye bağlı oluşan sorunlarda başarı oranı biraz daha düşmekte.

Genellikle tamirat aşamasında tecrübeli bilirkişiler tarafından yapılan işlemler pozitif sonuçlar doğurmakta.Bu sayede esas sorun giderildiği gibi diğer parçalarında tamirat esnasında zarar görmesi engellenmektedir.Yetkisiz kişler tarafından yapılan müdahalelerde bilgisizlik ve tecrübe eksikliğinden dolayı cihazlarda komple susma durumu dahi oluşabilmekte.

Bu noktada bizim iDoctor firması olarak tavsiyemiz cihazınızı güvenmediğiniz garanti vermeyen hiçbir tamir noktasına bırakmayın ve mutlaka sorgulayıcı olun.Fiyatların oldukça yükseldiği bu dönemde her cihazın çok daha kıymetli hale gelmeye başladığını unutmayalım.

Ayrıca altını çizmekte fayda göreceğimiz Anakart değişimi ile ilgili arayış içinde olmamak gerekir.Dolandırıcılığa oldukça açık bir konu olan anakart değişimi hususunda dikkatli olmak gerekir.Çalıntı, kayıp gibi durumlar hariç iCloud sorununa bağlı istenmeyen durumlarda oluşabilir hatta daha kötüsü internet üzerinde yapılan satışlarda gönderilen ücretin karşılığında hiç bir şey elde edememe ya da farklı ve bozuk ürünler ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Apple Ürün Arıza Bildirimi

Lütfen formu doldurarak bize iletin. Apple ürününüz için en uygum çözümle size geri dönelim.


Merhabalar. Adımları takip ederek kayıt oluşturun, sizi hemen arayalım.

Lütfen ağaşıdaki listeden Apple ürününün modelini seç

Yardıma mı ihtiyacınız var? Canlı Destek